העדשה האדישה

Delete Yourself

נכתב על-ידי דניאל פאיקוב ביום יום רביעי, 30 מאי 2007 בשעה 1:15

בחצי הדרך בין ימי יין ושושנים לבין רקוויאם לחלום, נמצא הדחיפה לצמרת, סרטו של הרולד בקר מ-1988. כל השלושה מתארים מערכת יחסים המתפרקת לגורמים עקב התמכרות בני הזוג לסמים או אלכוהול. ימי יין ושושנים מטפל בנושא ההתמכרות במסגרת של דרמה רצינית, ורקוויאם לחלום גובל בסרט אימה, אך הדחיפה לצמרת בוחר בדרך שלישית. ניתן להגדיר את סגנון הסרט כקאמפ. קיצוני. טהור. טוטאלי. המשחק (של ג'יימס וודס ושון יאנג) הוא תיאטרלי ומוקצן, העלילה מתרוצצת באופן שרירותי בין שיאים לשפלים, בין אושר לסבל. האם זוהי קומדיה? פרודיה? האם ההומור מקרי או מכוון? לא ברור. הקונספט הבסיסי מציע ביקורת חריפה למדי על אתוס המצליחנות האמריקאי ועל האידיאלים היאפיים של שנות השמונים. אך מרוב היער, שנראה כמו מלודרמה זולה משנות החמישים, קשה לראות את העצים.

שימו לב לסיקוונס הבא. קודם החבר מדרדר לסמים את הבעל, דקה לאחר מכן הבעל משחית את האישה.
YouTube Preview Image

      1 תגובה

      קטגוריות: דרמה,כללי,שנות השמונים

תגובה אחת

תגובה מאת עידן וילנצ'יק

התגובה נכתבה ביום יום רביעי, 30 מאי, 2007 בשעה 1:15

לפי הדיווחים, שון יאנג וג'יימס וודס שהיו זוג באותה תקופה נפרדו לאחר צילומי הסרט ויאנג התקשתה להתמודד עם רוע הגזרה והטרידה את וודס באובססיביות. כל הפרשה יותר מעניינת מן הסרט המשונה והלא נעים הזה.

כתיבת תגובה

XHTML: באפשרותך להשתמש בתגים אלה ‏:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

תגובות אחרונות